Home » 2017 » Mart » 23 » HISTORIJSKI ČAS U POTOČARIMA, NA MJESTU GENOCIDA
22.32.36
HISTORIJSKI ČAS U POTOČARIMA, NA MJESTU GENOCIDA

Učenici devetog razreda naše škole 22.3.2017. godine, posjetili su Memorijalni sentar u Potočarima.Posjeta je realizovana sa razrednim stariješinama u okviru Godišnjeg plana i programa rada. Dan proljećni, topao, sunčan a sam doživljaj posjete pun emocija i uzburkanih osjećaja. Jednako teško je bilo i onima koji su u Potočarima prvi put kao i onima koji su već posjetili ovaj centar. Dok su se sunčevi zraci prelamali u bjelini nišana učenici su sa pažnjom poslušali predavanje o Srebrenici od '92 do '95 godine.Poseban utisak na cijelu grupu ostavio je obilazak Spomen sobe kao i gledanje polusatnog filma o stradanju Bošnjaka na ovim područjima. Koliko god bili upoznati sa dešavanjima stalna postavka sa ličnim predmetima žrtava bila je nešto što se sigurno ne može zaboraviti. Posjeta je protekla u najboljem redu a učenici su stigli posjetiti i učenike u povratničkom selu Glogova i u ime naše škole uručili nešto školskog pribora i slatkiša.

Vratili smo se svakodnevnim obavezama,školskim brigama, simpatijama a u mislima još uvijek lebdi

OPROSTI ALI NE ZABORAVI. /tekst: Zlata Jagodić/

Views: 1053 | Added by: Admin | Rating: 5.0/1
Total comments: 0