Home » 2016 » Mart » 09

Sindikalna podružnica naše škole upriličila je svečani ručak za našeg novog penzionera učitelja-profesora razredne nastave, gospodina Džemala-Džemu Muratovića. Učitelj Džemo je cijeli radni vijek proveo u prosvjeti, podižući mlade naraštaje, učeći ih najsvetijoj i najplemenitijoj stvari na svijetu a to je znanje i odgoj. Učitelj Džemo-kako smo ga svi zvali, je dao nesebičan trud, zalažući se uvijek za učenika kao centar našeg odgojnoobrazovnog rada. Pozamašan je broj onih koje je ovaj čovjek naučio prva slova, brojeve kao i ostale plemenite stvari koje čovjeka i čine čovjekom. Teško bi bilo pobrojati sve važne stvari koje je ovaj čovjek učinio u svom radnom vijeku. Tokom agresije na RBiH bio je aktivni sudionik odbrane naše zemlje. Dugo godina bio je sindikalni povjerenik naše škole, bio je predstavnik kantonalnog sindikata kao i jedno vrijeme vršilac dužnosti direktora naše škole. 

Predsjednik sindikalne podružnice Amira Hašimbegović, održala  je kratak govor i poželjela da u zdravlju doživi i potroši mnogo penzija. Sindikalni odbor je uručio i simbolične poklone.


Nije izostalo ni obraćanje direktorice škole, Amele Mehmedović koja je našem Džemi uručila poklone koje je obezbijedila škola i kolege naše škole.

KOLEKTIV JU OŠ "ĐURĐEVIK" ŽELI NAŠEM DŽEMI DUG ŽIVOT, MNOGO PENZIJA, MNOGO DOBROG ZDRAVLJA I PORODIČNE SREĆE.


Views: 219 | Added by: Admin | Date: 08-03-2016

Danas je u našoj školi priređena svečanost povodom obilježavanja

8. marta- međunarodnog dana žena.Uz prigodan program i zakusku,

pripadnice ljepšeg spola obilježile su ovaj dan. Direktorica škole Amela Mehmedović

je kolegicama uručila po jedan karanfil kao simbol obilježavanja ovog praznika.

Druženje je nastavljeno u lokalnom restoranu Estrada u Đurđeviku  u večernjim satima.

Svima vama, naše drage kolegice, majke, sestre, supruge, želimo sretan ovaj praznik.

 


Views: 254 | Added by: Admin | Date: 08-03-2016