Home » 2012 » Maj » 08

INFO sa TAKMIČENJA

 

Piše: Azur Jagodić VIII-a

                Izvještaj sa takmičenja naše škole u

                 školskoj 2011/2012.godini

 U školskoj 2011/2012. godini kako je i predviđeno godišnjim programom rada, u našoj školi su radile sekcije za slobodne aktivnosti kao i dodatna nastava za mnoge predmete.Kako su se naši učenici i nastavnici pripremali pokazuju i odlični rezultati koje su postigli na opštinskim takmičenjima.Takmičenja su počela još od novembra kada je sekcija "Pazi mine" učestvovala na opštinskom takmičenju.Učenici su ekipno zauzeli drugo mjesto iz programa "Upozoravanje na mine".Ekipu su činili: Čivić Šejla, Čerkezović Benjamin i Trumić Mahir.Uspjesi se nastavljaju i u februaru kada na opštinskom nivou takmičenja iz historije učenici ekipno zauzimaju peto mjesto a Čivić Nedžad se plasirao na kantonalno takmičenje kao treći u ukupnom poretku. 24.03.2012 god. održano je opštinsko takmičenje iz geografije gdje naša ekipa zauzima treće mjesto a Čivić Nedžad ide na kantonalno takmičenje kao drugoplasirani u ukupnom poretku.U martu su se održavala takmičenja iz matematike i engleskog jezika.Učenici šestih razreda pokazali su odličan uspjeh a Muminović Mirnes kao prvi na opštinskom nivou  takmičenja iz matematike.Također i učenici osmih razreda su ostvarili odličan uspjeh i plasirali se na dalja takmičenja.Mladi matematičari osmih razreda devetogodišnje škole, Okić Muamer i Čerkezović Benjamin idu na kantonalno takmičenje a ekipno su prvi na opštinskom nivou.I njihovi nešto stariji drugari iz osmih razreda osmogodišnje škole zauzeli su ekipno prvo mjesto a Trumić Muhamed, Butković Maid i Adnan Aljić idu na dalja takmičenja.I engleski jezik ima svog predstavnika na kantonalnom takmičenju.Muminović Semir se kao prvi u svojoj grupi a ekipno su bili treći na opštinskom takmičenju.Iz PRVE POMOĆI na općinskom takmičenju ekipa naše škole plasirala se na treće mjesto i donijela jedan fini trofej. Iz biologije čak na federalno takmičenje plasirao se naš učenik Mirsad Goletić-VIIIA .Učenicima na svim ostalim takmičenjima želimo puno uspjeha.Takmičenja se nastavljaju   i  u maju. 


Views: 1369 | Added by: Admin | Date: 08-05-2012

ISPRAĆAJ:    POSLJEDNJA GENERACIJA      

                        MATURANATA OSMIH RAZREDA

Bliži se matura, još jedna generacija osmih razreda napušta našu školu i, bez obzira na sva iskušenja tokom osmogodišnjeg druženja, škola će vas ispratiti teška srca. Ovo je ujedno i posljednja generacija osmih razreda starog sistema školovanja.
Piše: Medina Trumić, VIII-C
Učenici osmih razreda generacija 2011/2012 školske godine, uskoro će izaći iz školskih klupa osnovne škole. Završetak osnovne škole predstavlja kraj jednog poglavlja u životu ovih mladih ljudi. Oni će kroz život sticati nova znaja i učiti se suprotstavljati problemima sa kojima će se susretati. Ovo je za sve maturante jedan dio ispunjenja životnog cilja. Naravno, oni će kroz dalje školovanje steći opću naobrazbu i sveukupno postati ponosna budućnost naše Domovine. Težak zadatak je pred njima kao i svim prošlim generacijama jer će  živjeti u okruženju mnogih zlih uticaja s kojima će se teško ko izboriti. Dosadašnja situacija u Državi je teška te će buduće generacije morati uložiti mnogo truda kako bi državu „podigli na noge" i omogućili bolji privredni i društveni razvoj. Broj mladih osoba se sve više smanjuje što izaziva velike gubitke za BiH jer nema dovoljno ljudi koji bi naslijedili ovu državu. Završetkom osnovne škole učenicima često predstavlja problem odabir daljnjeg školovanja. Veliki broj njih napravi pogrešan korak zbog neopreznosti i nemarljivosti. Mladi u našoj zemlji često, zbog nade u bolju budućnost odlaze u druge zemlje i tamo osnivaju porodice što postaje problem. Tako bi u bližoj budućnosti BiH mogla postati zemlja staraca. Na mladima je da to spriječe. Svim mladim ljudima poručujemo „ostajte ovdje, Sunce tuđeg neba, neće vas grijati k'o što ovo grije".
NA MLADIMA SVIJET OSTAJE

Views: 2841 | Added by: Admin | Date: 08-05-2012 | Comments (0)

POMOZIMO ONDA KADA TREBA ?!

HUMANITARNA AKCIJA:        POMOĆ ZA SEADA FERIZOVIĆA

Kao i u svim humanitarnim akcijama tako i u ovoj, Naša škola je pokazala humanost na djelu. Učenici, roditelji i radnici naše škole maksimalno su se uključili u ovu akciju svojim skromnim  dobrovoljnim prilozima.Saznali smo podatak da je ukupno u Našoj školi prikupljeno 1530 KM. Bili smo uvijek uz one koji nas trebaju i bićemo.

 

Svima nam je poznata Sejina životna priča i borba sa ovom opakom bolešću. Mnogi ne znaju da je potrebno još samo malo. Preostalo je da sakupimo još nekih 60 000 KM što je ključno u ovoj akciji, imajući u vidu da je za ukupno liječenje bilo potrebno 250 000 eura.

 

Još jednom pozivamo sve one koji do sada nisu dali svoj doprinos da to što prije učine jer je svaki trenutak dragocjen i svaka marka igra odlučujuću ulogu. Također, pozivamo i sve one koji su sudjelovali u ovoj akciji koja našem Seji život znači da učine još jedan korak i spasimo našeg Seju.

Imajmo na umu:

NAŠE JE SAMO ONO ŠTO DARUJEMO DRUGIMA.

 KO SPASI JEDAN ŽIVOT KAO DA JE SPASIO CIJELI SVIJET.


Views: 473 | Added by: Admin | Date: 08-05-2012 | Comments (1)