Home » 2011 » Maj » 28
Danas je u našoj školi održana već tradicionalna 12. po redu  LIKOVNA KOLONIJA

Učešće u ovoj manifestaciji uzelo je  sedam osnovnih škola iz cijele Bosne i Hercegovine
Likovnu koloniju svečano je otvorio načelnik općine Živinice mr. Hasan Muratović

Ovo je jedna od manifestacija  obilježavanja sto godina od osnivanja i uspješnog rada Osnovne škole u Đurđeviku

Okupljenim mladim umjetnicima prvi se obratio direktor škole Husein Redžić:

 „Današnjom likovnom kolonijom nastavljamo naše druženje.To je ono što djeca najviše vole, a ova manifestacija pokazuje da se to najbolje može uz likovna ostvarenja, koja ćete vi danas napraviti.Naša škola nastoji da osim nastavnih aktivnosti razvija i umjetničke afinitete kod mladih, te nam je želja da to prenesemo i na druge škole, a najbolji način za to jesu ovakva druženja".

Učenicima i nastavnicima, likovnim pedagozima, još se obratio bivši direktor škole Enver Mahmutbegović, za čijeg je mandata otpočela likovna kolonija, potom je govorio Rahman Šabanović, likovni umjetnik-inicijator cijelg projekta.

  "Ovo što viditi  na školi, u njenom dvorištu i učionicama je lijep doživljaj za oko i dušu.Ovoga puta radićemo vani, u školskom dvorištu, za razliku od ranijih godina, kada smo likovna djela stvarali u učionicama.Preostaje mi da vam poželim mnogo uspjeha, a nagrade će dobiti oni čija djela žiri proglasi za najbolja", rekao je Rahman Šabanović."Znali smo njegovati kulturu i to najbolje govori ova likovna kolonija, koja nastavlja nit naše zajedničke istorije na jedan poseban, umjetnički način.Svjedočanstva o hiljadugodišnjem postojanju BH državnosti se nalaze oko nas, u ovom školskom dvorištu, te se nadamo da će u tim istorijskim eksponatima mladi pronaći inspiraciju za današnje likovno stvaranje i da ćemo danas otkriti možda talente u ovoj umjetnosti" riječi su načelnika Muratovićadirektor JU OŠ Đurđevik/foto Š Gadžo/

više fotografija će biti malo kasnije

Views: 526 | Added by: Admin | Date: 28-05-2011 | Comments (0)