Home » 2019 » Januar » 24 » ZIMSKI RASPUST ZA NASTAVNIKE ???
17.07.44
ZIMSKI RASPUST ZA NASTAVNIKE ???

Zimski raspust je već u punom jeku za učenike naše škole ali ne i za nastavnike. Tokom zimskog raspusta, nastavno osoblje naše škole je prenatrpano mnogim poslovima i zadacima. To podrazumijeva okončanje prvog polugodišta, rad na pedagoškoj dokumentaciji, pripremanje đačkih knjižica, zaključivanje dnevnika, unos podataka (ocjena) u centralizirani softver EMIS, za svakog učenika pojedinačno, roditeljski sastanci, sjednice pedagoških, razrednih vijeća kao i sjednice nastavničkih vijeća koje znaju potrajati i nekoliko sati. 

Nakon svih ovih iscrpljujućih zadataka, nastavnici koriste priliku da se još i educiraju i da postojeća znanja još usavrše kako bi svojim učenicima što bolje i kvalitetnije prezentirali i prenijeli nova znanja. 

Tako je i ovih dana u našoj školi aktuelna priprema novog polugodišta. Nastavnici međusobno razmjenjuju iskustva ali i educiraju jedni druge prezentirajući razne teme stručnog usavršavanja, predstavljajući razne seminare, radionice i kurseve stručne pedagoške i didaktičke naobrazbe. 

Pored svega ovoga,nastavnici još i odlaze u druge škole na seminare kojie organizira Pedagoški zavod TK .

Sretan vam početak drugog polugodišta :(

Views: 205 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 0