Home » 2016 » Maj » 29 » XVII LIKOVNA KOLONIJA 2016
14.55.21
XVII LIKOVNA KOLONIJA 2016

U petak, 27. maja, 2016. godine održana je, sad već tradicionalna, XVII LIKOVNA KOLONIJA ,učenika osnovnih i srednjih škola BiH u našoj školi. Naša škola baštini ovakve manifestacije i jedina je na tuzlanskom kantonu sa prefiksom prepoznatljive likovne kolonije. Sve ovo je počeo, sada penzionisani nastavnik naše škole, akademski umjetnik Rahman Šabanović, još prije sedamnaest godina. Ove godine ugostili smo učenike-umjetnike iz cijele države.Direktorica škole, Amela Mehmedović je proglasila koloniju otvorenom i pozvala naše goste koji su čak iz Breze, kao i iz drugih gradova došli da se ugodno osjećaju i da budu naši stalni članovi kolonije. 

Naši gosti kolonije se uvijek rado odazovu i uljepšaju našu koloniju sa svojim šarolikim umjetniškim djelima koja toga dana ugledaju svjetlost dana. De facto, svjetlost dana, jer  je vrijeme ovog majskog petka bilo predivno a avlija naše škole mamila je umjetnost da sa lahkoćom iznjedre svoja remek djela. Za naše goste smo pripremili i bosansku sofru, koju su roditelji naših učenika a i mi sami pripremali sa posebnim užitkom. Najbolji su odnijeli nagrade a nakon proglašavanja pobjednika, po prvi put je organizirana prodajna izložba učeničkih radova nastalih na XVII likovnoj koloniji, što je samoj manifestaciji dalo još ljepšu notu. Ovim putem se zahvaljujem svim učesnicima kolonije, zahvaljujem se roditeljima naših učenika koji su dali nesebičan trud da ova naša kulturna manifestacija bude na nivou kakvog i zaslužuje. Zahvaljujem se i našim kolegicama koje su vrijedno i marljivo dale poseban šmek ovoj koloniji pripremajući ukusna jela stare recepture bosanske a vala i recepata novijeg datuma. /N.Ž/

Views: 296 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 0