Home » 2017 » Maj » 26 » ODRŽANA 18. LIKOVNA KOLONIJA
20.24.19
ODRŽANA 18. LIKOVNA KOLONIJA

Danas je u našoj školi održana 18. LIKOVNA KOLONIJA učenika osnovnih i srednjih škola BiH. Prisutne goste, učenike koji su uzeli učešća na današnjoj koliniji pozdravila je direktorica naše škole prof. Amela Mehmedović a koloniju je proglasio otvorenom njezin osnivač, nastavnik likovne kulture u penziji, akademski slikar Rahman Šabanović.

Naša kolonija je danas postala i punoljetna. Iza nas je ipak 18 godina. Nismo prekidali tradiciju LIKOVNE KOLONIJE  čak niti 2014. godine , kada su nas zadesile strašne poplave. Brojni učenici iz mnogih gradova naše zemlje, osnovnih i srednjih škola, pokazali su zavidnu i raskošnu umjetničku kreativnost i likovno umijeće. Prelijepo druženje je, ma koliko trajalo je ipak brzo prošlo. Kao i svaki put, naše goste smo počastili bosanskom kuhinjom, raznim tradicionalnim jelima kojima je obilovala naša današnja kolinijska trpeza a koju su pripremile vrijedne ruke naših kolegica kao i roditelja naših učenika. Svima koji su uzeli učešće na današnjoj koloniji i koji su dali svoj doprinos se iskreno zahvaljujemo i pozivamo da se vidimo i sljedeće godine.

VIŠE FOTOGRAFIJA SA 18. LIKOVNE KOLONIJE NA OFICIJELNOJ  facebook STRANICI 

  facebook   JU Osnovna škola Đurđevik  ili direktno na link:

https://www.facebook.com/JU-Osnovna-%C5%A1kola-%C4%90ur%C4%91evik-415514012140612/

Views: 685 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 0