Home » 2016 » Juni » 3 » DAN O.Š. "ĐURĐEVIK"
16.10.27
DAN O.Š. "ĐURĐEVIK"

 

Naša škola, najstarija je odgojno-obrazovna institucija na području općine Živinice a i šire. U prepunom holu škole naši učenici su pod vođstvom svojih učitelja i nastavnika još jednom pokazali sve ljepote koje su naučili u protekloj školskoj godini. Danas su nagrađeni najuspješniji učenici i nastavnici. Izneseni su i veliki uspjesi, kako u nastavnim tako i vannastavnim aktivnostima.

Danas je i promovisan UČENIK GENERACIJE za 2015/2016. školsku godinu. Na tronu je učenica devetog razreda Amina Trumić. Našoj Amini čestitamo na ovom životnom uspjehu, također čestitamo i njenim ponosnim roditeljima.

Naš gost, načelnik općine Živinice, Asim Aljić je ujedno i domaćin, jer je i on nekadašnji učenik naše škole, naznačio veliki doprinos naše škole u obrazovnom, odgojnom i kulturnom  aspektu. Najveći broj načelnika općine Živinice bivši su učenici ove naše škole. Na šaljiv način, načelnik Aljić je rekao da ako neko želi biti načelnik općine onda mora završiti OŠ "Đurđevik".

 

 

Naša škola je ove godine ostvarila značajne rezultate u svim takmičenjima općinskog, kantonalnog, državnog kao i regionalnog nivoa. Mnogo smo investirali u našu školu kako bi učinili što ljepši i kvalitetniji boravak našim učenicima u njoj. Brojna su priznanja koja kvalitetu dokazuju. Direktorica škole Amela Mehmedović je istakla da je u ovoj godini investirano preko 190.000 KM.

 

 

 
Views: 410 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 0