Home » 2013 » April » 12
piše učenik: Amar Jagodić -IX-a

Jučer (11.4.2013) u prostorijama naše škole, održana je prezentacija Behram - begove medrese. Prezentaciji ove srednje škole prisustvovali učenici-maturanti devetih razreda naše škole. Cilj prezentacije je da se učenicima olakša izbor srednje škole. Na ovoj prezentaciji učenici su mogli vidjeti kako je to biti učenik u medresi. Prikazan je jedan kraći video koji pokazuje sve prednosti te škole.Uz profesora iz te škole, prezentaciji je jos prisustvovalo nekoliko učenika Medrese koji su našim maturantima prenijeli svoja iskustva u Medresi. Istaknuto je i to da je Behram-begova medresa iz Tuzle već nekoliko godina proglašavana najboljom školom na području TK. Posebno je istaknuto kako je ova škola specifična jer je internatskog tipa. Više pogodnosti je za nadarene učenike. Učenici GENERACIJE dobijaju besplatno školovanje a po završetku medrese imaju pravo na stipendiranje troškova studiranja. Naši učenici su pažljivo i sa velikim interesovanjem pratili njihovu prezentaciju što će njima, nadamo se, pomoci u odabiru srednje škole i svog životnog poziva.
Više informacija na njihovoj web adresi, MATURANTI BUJRUM: http://www.medresatz.edu.ba/


Views: 399 | Added by: Admin | Date: 12-04-2013


Views: 365 | Added by: Admin | Date: 12-04-2013KUPIMO ULAZNICU I POMOZIMO NAŠEM DRUGU BEMIRU
BIVŠI UČENIK NAŠE ŠKOLE, NAŠ KOMŠIJA, TREBA POMOĆ

http://http://www.facebook.com/events/344966125605618/?ref=ts&fref=ts


Views: 436 | Added by: Admin | Date: 12-04-2013

Piše učenica: Emina Trumić-IX-a

Jučer, 11. aprila, našu školu su posjetili učenici JU Gimnazije Živinice.Razlog ovoj posjeti bila je prezentacija njihove škole učenicima IX razreda-našim maturantima. Prezentirane su prednosti ove škole i sve mogućnosti koje im pruža. Između ostalog, naglasili su uspjehe učenika na raznim takmičenjima kao što su: 1. mjesto na federalnom takmičenju iz matematike, 1. mjesto na kantonalnom takmičenju iz njemačkog jezika,  kao i 1. mjesto na kantonalnom takmičenju iz fizike. Gimnazija Živinice je među prvim školama u TK koje su u potpunosti formirale Vijeće roditelja i Vijeće učenika škole kao dva neovisna tijela koja učestvuju u radu i politici škole u smislu načina poboljšanja i kontrole rada svih uposlenih. Još se može dodati da ova škola ima potpuno stručan kadar u svim područjima nastave.
http://www.gimnazijazivinice.webs.com

Views: 506 | Added by: Admin | Date: 12-04-2013